Vizită arhierească la sfinţirea bisericii din Maşloc 29 iunie 2018

Cu bucurie şi cu credință va fi primit Înaltpreasfințitul Ioan Selejan la slujba din ziua Sfinţilor Apostoli Petru şi Pavel, atunci când biserica noastră va fi resfinţită. Asta după ce au fost realizate importante lucrări de reabilitare şi de refacere a picturilor bisericeşti. Alături de un sobor de preoţi va avea loc o slujbă deosebită, la finalul căreia Părintele Mitropolit al Banatului, Ioan Selejan, într-o atmosferă înălţătoare, va adresa cuvântul său credincioşilor din comunitatea noastră. „În această zi specială, deosebit de importantă pentru noi toţi, aşteptept toţi locuitorii comunei să fie alături de noi, să fim cât mai mulţi, pentru a ne putea bucura împreună de acest moment” a spus primarul Ionel Lupu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *